Arbutus Medical

Arbutus Medical to kanadyjska firma, tworząca urządzenia, które przełamują bariery w bezpiecznej chirurgii.

"Jesteśmy pasjonatami demokratyzacji bezpiecznej chirurgii i udostępnienia jej wszystkim, oferując radykalnie przystępne narzędzia. Dzięki specjalistycznej inżynierii medycznej i kreatywnym innowacjom zaprojektowaliśmy i skomercjalizowaliśmy portfolio urządzeń medycznych, które mogą poprawić opiekę milionów pacjentów na całym świecie."

Wizja ARBUTUS MEDICAL to: Bezpieczna chirurgia dla wszystkich - świat, w którym każdy pacjent ma dostęp do potrzebnej mu opieki.

"Sprzęt medyczny jest drogi. Zbyt drogie narzędzia chirurgiczne stanowią barierę w opiece i stanowią dodatkowe obciążenie dla systemów opieki zdrowotnej na całym świecie. To ostatecznie wpływa na wszystkich - w różnych regionach geograficznych, demografii i warunkach społeczno-ekonomicznych."

"Korzystając z koncepcji oszczędnej innowacji, zapewniamy niedrogi sprzęt chirurgiczny, który jest dostępny niemal dla wszystkich i pomaga zmniejszyć to obciążenie finansowe. Dzięki naszym narzędziom chirurdzy na całym świecie mogą zapewnić najlepszą możliwą opiekę wszystkim pacjentom."

Oszczędna innowacja to coś więcej niż strategia. Oznacza nowy stan umysłu: taki, który postrzega ograniczenia zasobów nie jako ciężar, ale jako szansę - i który przedkłada obrotność ponad wydajność. Oszczędne organizacje nie starają się zachwycić klientów zaawansowanymi technicznie produktami, ale starają się tworzyć rozwiązania dobrej jakości, które dostarczają klientom największą wartość przy najniższych kosztach.

Navi Radjou & Jaideep Prabhu in Harvard Business Review: What Frugal Innovators Do (2014)