Kolejny kurs Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki

marzec 2021

W dniu 17 marca 2021 w Instytucie Medycyny Praktycznej Poznań LAB, miał miejsce kurs Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Dwudziestu uczestników, pod okiem pięciu doświadczonych chirurgów ręki, miało okazję doskonalić swe umiejętności w technikach rekonstrukcji ścięgien, nerwów i małych stawów. Good For You Medical jako partner wydarzenia, udostępniło lekarzom materiały do ćwiczeń z silikonową protezą ścięgna UTS, mini kotwicami KERIFIX, neurotubami do rekonstrukcji nerwów REAXON oraz endoprotezą stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka TOUCH. Jak zwykle przy takich okazjach – brakowało dnia, ponieważ wszyscy chcieli przećwiczyć jak najwięcej technik. Niemniej jednak uczestnicy opuszczali kurs usatysfakcjonowani 😊

Zobacz film na YouTube >>>


Kurs Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki

lipiec 2020

W lipcu, w Instytucie Medycyny Praktycznej PoznańLab, miał miejsce kurs Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki na preparatach utrwalonych. Program kursu był dość obszerny: od dostępów przez uszkodzenia nerwów, ścięgien, chirurgię rekonstrukcyjną aż po endoprotezoplastykę stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka. 21 uczestników, pod okiem 5 doświadczonych operatorów miało okazję przećwiczyć różne techniki operacyjne na preparatach utrwalonych. Właśnie część praktyczna w laboratorium, stanowiła najważniejszy i najdłuższy komponent kursu i to uczestnicy cenią sobie najbardziej.

Nasza firma, dzięki uprzejmości zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, była partnerem kursu. Dzięki temu uczestnicy mieli okazje w praktyce sprawdzić takie produkty jak: neurotuby ReaxonR, silikonowe protezy ścięgien UTS, mini-kotwice KeriFix® oraz endoprotezę nadgarstkowo-śródręczną TOUCH®.

Podziękowania dla PTChR oraz zespołu PoznańLab!


Pierwsza operacja rewizyjna endoprotezy TOUCH®

maj 2020

W maju tego roku, czyli po około 12 miesiącach od pierwszego zabiegu wszczepienia endoprotezy TOUCH® w Polsce, miała miejsce pierwsza operacja rewizyjna tejże endoprotezy. Zabieg wykonany został w szpitalu w Rypinie przez Dr Karola Elstera (który dla przypomnienia jako pierwszy w Polsce wszczepił protezę TOUCH®).

Pacjent, 3 miesiące po zabiegu, nieszczęśliwie upadł na rękę (uraz był tak duży, że oprócz destabilizacji panewki pacjent uszkodził sobie bark). Na początku miał zrobioną rekonstrukcję barku, a w kolejnym etapie, właśnie w maju 2020 rewizję endoprotezy stawu CMC1. Trzpień był stabilnie osadzony, bez konieczności rewizji. Panewka 10 mm, została wklejona na cement kostny. Wymieniona została również szyjka – 6 mm o kącie 15 stopni. Rewizja wypadła bardzo zadowalająco.

Efekty zabiegu można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

TOUCH® jest endoprotezą modularną i w takich przypadkach jak ten, zawsze jest możliwość zrewidowania każdego z jej elementów niezależnie, bez konieczności wymiany pozostałych.


Kurs alloplastyki stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka

styczeń 2020

W styczniu 2020 r. w Poznaniu, miał miejsce pierwszy w Polsce kurs poświęcony wyłącznie tematyce alloplastyki stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka, zorganizowany przez naszą firmę. Dzięki uprzejmości Profesora Leszka Romanowskiego i współpracy zespołu z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Prof. W. Degi, pierwsza część kursu miała miejsce właśnie tam. Zabieg wszczepienia endoprotezy wykonany przez Dr Adila Trabelsi (SOS Hand Avignon, Francja) przy asyście Dr Piotra Czarneckiego (Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki ORSK Poznań), był transmitowany na żywo na salę konferencyjną. Dwunastu uczestników kursu, słuchając komentarzy operatorów, miało możliwość zadawania pytań w trakcie zabiegu. Druga część kursu - ćwiczenia na ludzkich preparatach nieutrwalonych - miała miejsce w Instytucie Medycyny Praktycznej PoznańLab w Przeźmierowie pod Poznaniem. Tam uczestnicy kursu, mieli możliwość przećwiczyć technikę operacyjną krok po kroku, zakładając protezy na preparatach ludzkich pod okiem prowadzących kurs. Gościliśmy lekarzy z różnych rejonów Polski; z Krakowa, Konina, Warszawy, Rypina, Ustronia i oczywiście z Poznania.

Tego rodzaju aktywności, zawierające możliwość praktycznych ćwiczeń na preparatach ludzkich, obserwację zabiegu na żywo oraz możliwość wymiany doświadczeń z ekspertami to chyba najlepsza forma edukacji w dziedzinie medycyny.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się doprowadzić do organizacji kursu i dziękujemy prowadzącym, uczestnikom oraz składamy podziękowania dla partnerów w organizacji tego przedsięwzięcia: Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki ORSK w Poznaniu oraz Instytutowi Medycyny Praktycznej PoznańLab w Przeźmierowie!


Nawiązanie współpracy z firmą Arex

lipiec 2019

Podpisujemy umowę na wyłączną dystrybucję na terenie Polski produktów francuskiej firmy Arex, specjalizującej się w implantach i sprzęcie do chirurgii ręki. Są to produkty korelujące z tym co do tej pory oferujemy. Rozszerzamy portfolio o kolejne wyroby mające zastosowanie w chirurgii ręki jak: UTS silikonowa proteza ścięgna, dynamiczny stabilizator zewnętrzny paliczków Ligamentotaxor, czy też Chirobloc – operacyjny stabilizator dłoni.


Kongres Światowej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki

czerwiec 2019

W dniach od 17 do 21 czerwca 2019 w Berlinie, miała miejsce XIV edycja Kongresu Światowej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki, który odbywa się raz na 3 lata. Jest to największe tego typu wydarzenie na świecie, które gromadzi liderów światowej chirurgii ręki, ściąga rzesze lekarzy zainteresowanych wymianą doświadczeń oraz jest miejscem, gdzie pojawiają się wszystkie liczące się firmy działające w obszarze chirurgii ręki.

Polska Chirurgia Ręki była w tym roku bardzo silnie reprezentowana, co można zobaczyć na załączonym zdjęciu 😊.

Good For You Medical, jako wyłączny dystrybutor firmy KeriMedical, pojawiło się na stoisku tejże firmy w Berlinie, aby służyć informacjami lekarzom z Polski. KeriMedical w trakcie Kongresu organizowało dwa sympozja tematyczne dotyczące swoich produktów. Nie zabrakło tam obecności naszych lekarzy.

Kongres był też bardzo dobrą okazją do sprawdzenia oferty innych producentów i poszukiwań nowych, ciekawych produktów dla polskich odbiorców.


Kurs cadaverowy we Francji

czerwiec 2019

W połowie czerwca grupa lekarzy z Polski wzięła udział w kursie cadaverowym dotyczącym endoprotezoplastyki stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka, zorganizowanym przez firmę KeriMedical w Archamps we Francji. Uczestnicy mieli okazję wymiany doświadczeń z operatorami z Francji: Dr Alanem Tchurukdichianem, Dr Bruno Lussiez oraz Dr Adilem Trabelsi, z których każdy ma ogromne doświadczenie w tego rodzaju zabiegach (od 600 do ponad 1000 operacji). Zdobyte doświadczenia na pewno przełożą się na doskonalenie techniki operacyjnej i pomoc pacjentom w naszym kraju. Pozostaje "trzymać kciuki" 😊


Operacja nerwu strzałkowego

maj 2019

W Ośrodku Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii, Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej szpitala w Trzebnicy miał miejsce zabieg z użyciem neuro tuby Reaxon®. Wskazaniem była neuropatia nerwu strzałkowego wywołana wcześniejszym urazem. Zespół, pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Jerzego Jabłeckiego, użył chitosanowej neurotuby, aby „okryć” uszkodzony wcześniej fragment nerwu dający bardzo uciążliwe objawy bólowe, które po zabiegu ustąpiły.


Pierwsze implantacje endoprotezy TOUCH®

maj 2019

Pod koniec kwietnia, w Szpitalu Powiatowym w Rypinie, miały miejsce pierwsze w Polsce zabiegi wszczepienia endoprotezy nadgarstkowo-śródręcznej kciuka TOUCH®, które z sukcesem zostały przeprowadzone przez doktora Karola Elstera z miejscowego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Gratulujemy całemu zespołowi, a pacjentom życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności i dalszego życia bez bólu.


Vetmedica 2019

kwiecień 2019

Udział w targach Vetmedica w Łodzi, towarzyszących kongresowi weterynaryjnemu Vetforum, największej tego typu imprezy w Polsce.


Współpraca z KeriMedical

kwiecień 2019

Podpisujemy umowę na wyłączną dystrybucję na terenie Polski produktów szwajcarskiej firmy KeriMedical – producenta implantów z zakresu chirurgii ręki - w tym dwumobilnej endoprotezy stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka TOUCH®.


Udział w Targach Weterynaria 2019

marzec 2019

Udział w targach Weterynaria 2019 organizowanych przy okazji XI Kongresu Akademii po Dyplomie w Warszawie.


Rozpoczęcie współpracy z Arbutus Medical

marzec 2019

Good For You Medical podpisuje umowę z kanadyjską firmą Arbutus Medical – producentem sterylizacyjnych pokrowców do napędów ortopedycznych wykonanych z trójwarstwowej tkaniny z membraną ePTFE zapewniającą pełna barierę ochronną przed bakteriami, patogenami i płynami, posiadającą atest amerykańskiej Agencji Żywności i Leków FDA.